Çevre Mühendisleri Odası - Çevre Sektörü
Paylaş:
Ana Sayfa
    Detaylı Ara
ÜYELİK SÖZLEŞMESİ
1- Şartların Kabulü : Üyeler CevreSektoru.com sitesine girmekle CevreSektoru.com kullanım şartlarını ve sektörel platform kurallarını kabul etmiş sayılır. Üyeler hiçbir şekilde anılan şartları ve kuralları bilmediğini iddia edemez.

2- Kapsam : CevreSektoru.com sadece bir buluşma noktasıdır; Sitemiz, firmalar ve bireyler için bir sektörel platformu sağlamaktadır, ancak sitedeki taleplerin doğruluğundan, sitede yayınlanan hizmetlerin/ürünlerin kalitesinden, güvenilirliğinden, yapılan bir ticari anlaşmada tarafların yükümlülüklerini yerine getirip getirmemesinden sorumlu değildir. Üyeler ile hizmet/ürün sağlayıcılar arasındaki alışveriş ve ticari anlaşmalardan CevreSektoru.com sorumlu değildir.

3- Üye Bilgileri : Üye Bilgileri; kayıt sırasında CevreSektoru.com'e girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, CevreSektoru.com bilgilerin online dağıtımını sağlar. CevreSektoru.com'a veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inanılan bilgiler CevreSektoru.com tarafından tamamen veya kısmen yayından kaldırılır. CevreSektoru.com'a bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır.

3.1- Kayıt Şartları : CevreSektoru.com'a kaydolmanız halinde

 • Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,
 • Üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. CevreSektoru.com, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silme yetkisine sahiptir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.

3.2- Kullanıcı Adı ve Şifre : Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca

 • Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda CevreSektoru.com'u uyarmak,
 • Siteyi ziyaret ettikten sonra tarayıcınızı (browser) kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. 

Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden CevreSektoru.com sorumlu değildir.

3.3- Üye Bilgilerinin Nitelikleri : CevreSektoru.com'daki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,

 • Sahte, çalıntı olmaması,
 • Üçüncü şahsın hiçbir tescil hakkı, telif, marka, patent ve endüstriyel tasarım hakkı vb. haklarını ihlal etmemesi,
 • Yasalara aykırı olmaması, (Tüketicinin Koruması Hakkında Kanun, Fikir Ve Sanat Eserleri Kanunu, Türk Ticaret Kanunu vb.) 
 • Pornografi veya çıplaklık içermemesi,
 • Hakaret, iftira, küfür ve üçüncü şahısları küçük düşürücü ibarelerin olmaması,
 • Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve 
 • Site üyelerine istenmeyen (spam) mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.

4- Üyelerin Devrettiği Haklar : Bilgilerinizi her türlü teknolojiyi kullanarak çoğaltma, dağıtma, umuma iletim hakkını vermiş sayılırsınız..

5- Gizlilik : CevreSektoru.com, 4. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.

6- Üyelerin Yükümlülükleri  : CevreSektoru.com sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerin işleyişini herhangi bir yazılım, bilişim aracı vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.

7- Kuralların İhlali : CevreSektoru.com, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/hizmet/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, tüm yasal yollara başvurabilir.

8- Ücret Politikası : CevreSektoru.com da ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme, hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.

9- CevreSektoru.com sağladığı tüm hizmetlerdeki değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Hizmet ve Ürün
Arayanlar için
Hizmet, Ürün ve Firma araştırabilir,
Hizmet ve Ürün Alım Talebi bırakabilirsiniz.
Hizmet ve Ürün
Sunanlar için
Hizmet ve Ürünlerinizi sergileyebilir,
Firmanızı tanıtabilir ve
Hizmet ve Ürün Satışı yapabilirsiniz.
 
Linkler Çevre Sektörü
Çevre Mühendisleri Odası
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı
Mevzuat Bilgi Sistemi
Resmi Gazete