Çevre Mühendisleri Odası - Çevre Sektörü
Paylaş:
Ana Sayfa
    Detaylı Ara
SİSTEM İNŞAAT MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SAN. ve TİC. LTD.ŞTİ
Firma SİSTEM İNŞAAT MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ SAN. ve TİC. LTD.ŞTİ
Büro Tescil Belgesi
Faaliyet Türü Danışmanlık
Hizmet/Servis
Bayi/Satıcı
Proje ve Mühendislik
Kuruluş Yılı 1995
Yönetici/Şirket Sahibi ENGİN BADEM
Çalışan Sayısı 5 - 10 Kişi
İl İzmir
Telefon 0-232-4336343
Fax 0-232-4598922
Web Sitesi www.sistemgroup.net
Kategoriler İçme ve Kullanma Suyu
HİZMET ve ÜRÜNLER

ÇEVRE DENETİMİ VE BİZ 

Tesislerin faaliyetleri sırasında oluşturdukları veya oluşturacakları kirlilik noktalarının  yürürlükte olan mevzuatlar açısından denetlenmesini,uygunsuz faaliyetlerin uygun hale getirilmesini,çevreci yaklaşımlar ile çözüm odaklı çalışılmasını ekibimiz ile birlikte sizin adınıza biz yapıyoruz.

1.  Uygunsuz faaliyetlerinizi çevre ile uyumlu hale getirmek için; 

2.  Yürürlükteki yasal yükümlüklerle entegre çalışmanız için;

3.  Tesisinizi çevreye duyarlı bir işletme yapmak için; 

4.  3.taraf denetimlerinde sizi denetime hazırlamak için; 

5.  Tesisinizi faaliyetleri sonucunda ortaya çıkacak çevre kirliliklerini  ve uygulanacak cezai yaptırımlara karşı önlemleri alabilmek için;

 

DENETLİYORUZ


Çevre izin belgesi: İşletmeler için, hava, su ve toprak gibi alıcı ortamları korumak amacıyla ilgili mevzuat uyarınca verilecek belgedir

Çevre izin ve lisans belgesi: Bu Yönetmelik kapsamında verilecek çevre izin ve çevre lisanslarını kapsayan tek bir belgedir.

 
Hangi İşletmeler Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisansı Almalıdır?
 
     "Çevre Kanunca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar  Hakkında Yönetmelik" " Madde 4"  gereğince çevre iznine veya çevre izin ve lisansına tabi işletmeler, çevresel etkilerine göre aşağıdaki biçimde sınıflandırılmıştır.
     a) Çevreye kirletici etkisi yüksek düzeyde olan işletmeler (Ek-1 Listesi)
     b) Çevreye kirletici etkisi olan işletmeler (Ek-2 Listesi)
     (2) Ek-1 ve Ek-2 listelerinde yer alan işletmelerin, çevre izni veya çevre izin ve lisansı alması zorunludur.
 
Çevre Kanunca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar  Hakkında Yönetmelik" " Madde 6"  gereğince Çevre izin veya çevre izin ve lisansı başvurusu çevre yönetim birimi, istihdam edilen çevre görevlisi ya da Bakanlıkça yetkilendirilmiş çevre danışmanlık firmaları tarafından    Ek-1 listesinde belirtilen işletmeler için Çevre ve Şehircilik  Bakanlığına , Ek- 2 listesinde belirtilen işletmeler için İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüklerine "e- başvuru" olarak yapılır

GSM RUHSATI/ İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATI NEDİR? 

İşyeri açma ve çalışma ruhsatı; Yetkili idareler tarafından "İŞYERİ AÇMA VE ÇALIŞMA RUHSATLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK"kapsamındaki (işletmenin yangın, çevre ve imar durumu gibi yönlerden değerlendirildiği) işyerlerinin açılıp faaliyet göstermesi için verilen izindir.

Gayri Sıhhi Müessese Nedir? Gayrisıhhî Müessese, faaliyeti sırasında çevresinde bulunanlara biyolojik, kimyasal, fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden az veya çok zarar veren veya vermesi muhtemel olan ya da doğal kaynakların kirlenmesine sebep olabilecek müesseselerdir.

I. Sınıf Gayri Sıhhi Müessese Nedir? Meskenlerden mutlaka uzak bulundurulmaları gereken işyerleridir.

II. Sınıf Gayri Sıhhi Müessese Nedir? Meskenlerden mutlaka uzaklaştırılması gerekmemekle beraber izin verilmeden önce civarında ikamet edenlerin sıhhat ve istirahatleri üzerine gerek tesisatları ve gerekse vaziyetleri itibarıyla bir zarar vermeyeceğine kanaat oluşması için inceleme yapılması gereken işyerleridir.

III. Sınıf Gayri Sıhhi Müessese Nedir? Meskenlerin yanında açılabilmekle beraber yalnız sıhhî nezarete tabi tutulması gereken işyerleridir.


Gayri Sıhhi Müesseselere Ruhsat Verecek Merciler Kimlerdir?

  1. Birinci Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler: Büyükşehir Belediyesi, (5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu Madde 7j.)
  2. İkinci Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler: Büyükşehir Belediyesi mülkünde olan 2. sınıf GSM'lere (5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu Madde 7d.) ve her türlü akaryakıt ile sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ve sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) istasyonlarına (5393 Belediye Kanunu Madde 80.) Büyükşehir Belediyesi, diğerlerine İlçe ve İlk Kademe Belediyeleri (5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu Madde 7c.)
  3. Üçüncü Sınıf Gayri Sıhhi Müesseseler: Büyükşehir Belediyesi mülkünde olan 3. sınıf GSM'lere Büyükşehir Belediyesi (5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu Madde 7d.), diğerlerine İlçe ve İlk Kademe Belediyeleri (5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu Madde 7c.) ruhsat vermekle yetkilidirler.

İlgili yönetmelikler doğrultusunda  faaliyetleri  gereği  "GSM Ruhsatı" almakla yükümlü olan firmalara müşavirlik hizmeti  firmamız tarafından verilmektedir.

HAKKIMIZDA

Firmamız 1995 yılında "Sistem İnşaat Mühendislik Hizmetleri Mob.San.Tic.Ltd.Şti." unvanıyla Karabağlar İzmir adresinde kurulmuş olup, "Atık Su Arıtma Tesisler" i alanında faaliyete başlamıştır.Kısa zaman zarfında Arıtma Sektöründe hızla gelişme göstermiş ve sektörel deneyimlerine " Havuz --Süs Havuzu Projelendirmesi, Yapımı ,İçme suyu Arıtımı ve Çevre Danışmanlık Hizmetini" de ekleyerek büyümesini sürdürmüştür.


Sektördeki "Çevre Danışmanlık Hizmetine" olan rağbet artışı nedeniyle bu alanda firmalara daha iyi hizmet verebilmek için "Arıtma ve Danışmanlık Hizmetini birbirinden ayırarak 1995  yılından beri  sektör tecrübesi olan   " IPC Çevre Mühendislik, Müşavirlik ve Danışmanlık Hizmetleri San.Tic.Ltd.Şti." firması ile birleşerek "Çevre Danışmanlık Hizmetini" SİSTEM IPC" olarak vermeye başlamıştır.

 

Firmamız bünyesinde  4 çevre mühendisi,2 makine mühendisi,2 tekniker bulunmaktadır.

Gösterim adedi : 2730
325
Mesaj Gönder
Bağlantı Listeme Ekle
Favorilere Ekle
Engelli Listeme Ekle
Linkler Çevre Sektörü
Çevre Mühendisleri Odası
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı
Mevzuat Bilgi Sistemi
Resmi Gazete