Çevre Mühendisleri Odası - Çevre Sektörü
Paylaş:
Ana Sayfa
    Detaylı Ara
KASTAŞ KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Firma KASTAŞ KAĞIT SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Büro Tescil Belgesi
Faaliyet Türü Danışmanlık
Hizmet/Servis
Kuruluş Yılı 1983
Yönetici/Şirket Sahibi İlker İKİER
Çalışan Sayısı 101-500 Kişi
İl İzmir
Telefon 0-232-4781515
Fax 0-232-4780300
Web Sitesi www.kastaskagit.com.tr
Kategoriler Atık Yönetimi
HİZMET ve ÜRÜNLER
Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanması

24/08/2011 tarih ve 28035 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği" kapsamında, protokol imzalanmış olan belediyeler ile ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması faaliyetleri yürütülmektedir. Bu kapsamda, atık üreticileri tarafından ayrı biriktirilen ambalaj atıkları özel giydirmeli araçlarımızla alınarak lisanslı tesislerimize getirilir, cinslerine göre ayrıştırıldıktan sonra, ilgili geri dönüşüm tesislerine sevk edilir.

Tehlikesiz Atıkların Toplanması

17/06/2011 tarih ve 27967 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Bazı Tehlikesiz Atıkların Geri Kazanım Tebliği" kapsamında, tehlikesiz atık üreticileri tarafından oluşturulan tehlikesiz atıklar oluştuğu noktalardan araçlarımızla alınarak, toplama-ayırma belgeli tesislerimize getirilir, atıklar cinslerine göre ayrıştırıldıktan sonra parçalanarak preslenir ve ilgili geri dönüşüm tesislerine sevk edilir.

Eğitim ve Bilgilendirme Çalışmaları

24/08/2011 tarih ve 28035 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği" kapsamında faaliyette bulunduğumuz bölgelerdeki atık üreticileri, kaynağında ayrı toplama çalışmaları hakkında bilgilendirilmektedir.

Konut sakinleri, işyeri sahipleri, kamu kurum ve kuruluşlarının çalışanları, ilk ve orta öğretim öğrencileri eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinin hedef kitlesini oluşturmaktadır. Hedef kitlenin özelliklerine göre farklı eğitim ve bilgilendirme yöntemleri uygulanmaktadır. Eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerinde atık üreticilerine, kaynakta ayrı toplama uygulamasının amacı, faydaları ve uygulamaya nasıl katılım sağlayabilecekleri aktarılmaktadır.

Tanıtım, bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri kapı-kapı bilgilendirme, site-grup toplantıları ve okul eğitimleri şeklinde yapılmaktadır. Ayrıca, geri kazanımın önemini aktarmak için öğrencilere tesislerimiz gezdirilmektedir.

Çevre Danışmanlık Hizmeti

29/04/2009 tarih ve 27214 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik" hükümleri doğrultusunda T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetki verilen Çevre Danışmanlık Hizmeti aşağıda belirtilmektedir:

  • Kapsam dışı görüş yazılarının alınması,
  • Çevre mevzuatları kapsamında uygunsuzlukların tespiti ve raporlanması,
  • İl Müdürlüğü uygunluk yazılarının alınması,
  • Geçici Faaliyet Belgesinin alınması,
  • Çevre İzin ve Lisanslarının alınması.
Atık Yönetim Hizmeti

Atık üreticilerinin faaliyetleri sonucu oluşan atıkların kod, miktar ve cinslerini belirlemek,

  • Atık üreticilerinin faaliyetleri sonucu oluşan tehlikeli ve tehlikesiz atıklar ile ambalaj atıklarının geri kazanım ve bertaraf metotlarını belirlemek,
  • Oluşan atıkların Çevre Mevzuatları'na uygun bir şekilde depolanabilmesi için, firma sahasında tanımlı alan kurulmasında planlamalar yapmak,
  • İlgili atık yönetmelikleri çerçevesinde atık üreticilerinin yapmakla yükümlü oldukları bildirim ve beyanların yapılmasında destek olmak,
  • Atık üreticilerine özel atık yönetim planı oluşturmak,
  • Atık yönetim konularında firma personellerine eğitimler vermek.

Atık Taşıma Hizmeti

14/03/2005 tarih ve 25755 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği" kapsamında, tehlikeli atık üreticilerinden kaynaklanan tehlikeli atıklar ve atık yağlar, geri kazanım/bertaraf tesislerine lisanslı araçlarımızla taşınmaktadır.

Arşiv Evrak İmhası

Kamu kurum ve kuruluşlarından, resmi dairelerden, bankalardan, özel şirketlerden alınan süresi dolmuş arşiv evrakları gizlilik ilkesine uygun olarak tesislerimize ulaştırılır, bu hizmet için tasarlanan parçalama ünitelerinde parçalandıktan sonra balyalanarak, kağıt hamuru yapılmak üzere geri dönüşüm firmalarına sevk edilir. Tüm bu işlemlerin sonunda talep edilirse, imha işlemiyle ilgili tutanak, fotoğraf ve kamera görüntüsü ilgili kurum ya da kuruluşlara teslim edilir.
HAKKIMIZDA

Firmamız, faaliyetlerine 1973 yılında şahıs firması olarak başlamış, 1983 yılında kurumsallaşarak Alsancak'da ilk modern tesisini kurmuş ve KASTAŞ Kağıt San. ve Tic. A.Ş. adını alarak Anonim Şirket olmuştur. 1995 yılında Bornova 4. Sanayi Sitesi'nde merkez tesisini açmış ve faaliyetlerini bu merkezden yürütmeye başlamıştır. Kapasite artışı ve lokasyon ihtiyacı gereği, 2009 yılında Torbalı Atatürk Sanayi Sitesi'nde KASTAŞ A.Ş. - Torbalı Şubesi açılarak faaliyete başlamıştır.

Tesislerimize kabul edilen tehlikesiz kağıt-karton, cam, plastik, naylon atıklar ve ambalaj atıkları, cinslerine göre ayrıştırılıp tasnif edildikten sonra balyalanarak, geri dönüşüm tesislerine sevk edilmekte ve bu sayede ülke ekonomisine büyük katkı sağlanmaktadır.

2004 yılında "Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Lisansı(TAT 003)" alan firmamızın, 2007 yılında lisansı yenilenmiştir. 2011 yılında, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan "Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik" kapsamında, Ambalaj Atığı Toplama - Ayırma konusunda "Çevre Lisansı(Belge No: 18)" ve Tehlikesiz Atık Toplama - Ayırma konusunda "Tehlikesiz Atık Toplama-Ayırma Belgesi(Belge No: 002)" almıştır.

2011 yılında araç filomuz, 4 adet kapalı kasa kamyonet ve 12 adet hook-lift'li kamyon olarak yenilenmiştir. Araçlarımıza, tehlikeli atıkların ve atık yağların taşınabilmesi için "Tehlikeli Atık Taşıma Lisansı(Belge No: TA-35-13/01)" ve "Atık Yağ Taşıma Lisansı(Belge No: AY-35-05/01)" alınarak, atık taşıma konularında da faaliyet gösterilmeye başlanmıştır.

Müşteri odaklı yaklaşımını, kalite anlayışını ve çevre bilincini, iş güvenliği disipliniyle bütünleştiren KASTAŞ A.Ş., 2010 yılında, "Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile Kalite Yönetimi'ni" kapsayan entegre sistemi kurmuş olup; ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 belgelerini almıştır.
Gösterim adedi : 3651
8
Mesaj Gönder
Bağlantı Listeme Ekle
Favorilere Ekle
Engelli Listeme Ekle
Linkler Çevre Sektörü
Çevre Mühendisleri Odası
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı
Mevzuat Bilgi Sistemi
Resmi Gazete