Çevre Mühendisleri Odası - Çevre Sektörü
Paylaş:
Ana Sayfa
    Detaylı Ara
ALYA ÇEVRE DANIŞMANLIK VE İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ LTD ŞTİ
Firma ALYA ÇEVRE DANIŞMANLIK VE İŞ GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ LTD ŞTİ
Faaliyet Türü Danışmanlık
Proje ve Mühendislik
Kuruluş Yılı 2015
Yönetici/Şirket Sahibi cansu elyagut
Çalışan Sayısı 5 - 10 Kişi
İl İstanbul
Telefon 0-212-8753577
Fax 0-212-8753577
Web Sitesi wwww.alyacevre.com
Kategoriler Çevresel Etki Değerlendirmesi
Karbon Ayak İzi
Atık Yönetimi
Danışmanlık
Yönetim Sistemleri
Gürültü
Hava
İş Sağlığı ve Güvenliği
Evsel ve Endüstriyel Atık Su
HİZMET ve ÜRÜNLER

ALYA ÇEVRE Konularında deneyimli personeliyle “Çevre Görevlisi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik'' , ''Çevre Denetim Yönetmeliği'' , ''Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği'' ve diğer Çevre Mevzuatları kapsamında Firmanıza, gerek yasal zorunluluklar çerçevesinde, gerekse firmanızın çevresel hassasiyeti sonucu oluşan talepleriniz doğrultusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. ALYA ÇEVRE, Çevre izin veya çevre izin ve lisans e-başvuru dosyasını ve başvuru için gerekli bilgi, belge ve raporları hazırlayarak bu yönetmelikler doğrultusunda hizmet vermek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ”ÇEVRE DANIŞMANLIK YETERLİLİK BELGESİ” ile yetkili kılınmıştır. 

Bu kapsamda ALYA ÇEVRE olarak;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayımlanarak yürürlüğe giren “Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği” Ek-1 ve Ek-2 Listelerinde yer alan faaliyetler için yatırıma başlanmadan önce ÇED Raporu/Proje Tanıtım Dosyası hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanacak proje kapsamında faaliyetin çevreye vereceği olumlu ya da olumsuz etkiler belirlenmekte, olumsuz yöndeki etkilerin önlenmesi ya da çevreye vereceği zararın göz ardı edilebilecek düzeye indirilmesi için alınacak önlemler belirtilmektedir. Söz konusu projeler; faaliyet ile ilgili uygun yer seçimi ve yer alternatifleriyle beraber, projenin hayata geçirilmesi aşamasında kullanılacak teknolojinin de değerlendirildiği projelerdir.
HAKKIMIZDA
ALYA ÇEVRE; müşteri odaklı mühendislik hizmetleriyle, firmaların ihtiyaçları doğrultusunda ve bürokrasinin getirdiği zorunluluklar çerçevesinde, siz değerli müşterilerimizi mevcut standartların üzerine taşımayı hedeflemektedir. 

ALYA ÇEVRE, minimum süreçte, hızlı ve alternatifli çözümler sunarak, kalıcı ve ileriye dönük ve verimli projeler üretmeyi ve hizmetlerini katı bir gizlilik politikası içinde gerçekleştirmeyi amaç edinmiştir. 

Teknik personelimiz, Türk Çevre Mevzuatı, Çevre Teknolojileri ve çevre ile ilişkili diğer mevzuatlar ile İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olup, bu hususlarda sağladığımız bütün hizmetler verimli sonuçlar doğurmayı ve yüksek kalite sağlamayı amaçlamaktadır.
Gösterim adedi : 925
847
Mesaj Gönder
Bağlantı Listeme Ekle
Favorilere Ekle
Engelli Listeme Ekle
Linkler Çevre Sektörü
Çevre Mühendisleri Odası
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı
Mevzuat Bilgi Sistemi
Resmi Gazete